EasyDNNNews

تشک مموری فوم هوشمند

تشک مموری فوم هوشمند

کسانی که به دنبال خرید تشک خوشخواب با کیفیت هستند در نمایندگی‌های فروش تشک خوشخواب حتما با نام تشک مموری فوم یا تشک مموری فوم هوشمند برخورد کرده اند. تشک بسیار با کیفیت اما گرانی که خواب بی نظیری را برای صاحبان آن به ارمغان می‌آورد.

اما تشک مموری فوم چیست؟  چرا به آن هوشمند می‌گویند؟ 

اختراع مموری فوم هوشمند (Memory Foam) به دهه 80 قرن 20 میلادی بر می‌گردد. زمانی که ناسا برای ساخت لباس فضانوردان به دنبال راه چاره‌ای بود که به واسطه آن فضانورد از پوشیدن لباس خسته نشود و در هنگام پرواز از کوفتگی‌های ناشی از فشار ثقل روی بدن آنها جلوگیری نمایند. در جریان تحقیقات درباره بافت‌های متفاوت محققان موفق به ساخت یک ساختار اسفنجی با ترکیب خاصی از لاتکس با نام فوم ویسکو الاستیک (Visco Elastic Foam) شدند که درصد تراکم اسفنجها در آن قابل تغییر بود. این اسفنج فرم هر آنچه که به آن فشار می‌آورد را به خود می‌گرفت. در آن زمان تولید این نوع اسفنج هزینه زیادی در بر داشت.

پس از گذشت مدتی ناسا اطلاعات ساخت این اسفنج را در اختیار تولید کنندگان گذاشت و به تدریج در ساخت انواع تشک و محصولات مرتبط با خواب از آن استفاده شد و بالاخره در سال 1995 این محصولات روانه بازار گردیدند. قیمت بالای تشک مموری فوم هوشمند باعث شد که افراد کمی توانایی خرید این محصول را داشته باشند. 

در سالهای بعد تولیدکنندگان با ایجاد تغییراتی در ساختار این تشک‌ها هزینه ساخت آن را کمی بهینه تر نمودند تا جایی که قابلیت خرید این تشک در افراد بیشتر گردید.

تفاوت تشک مموری فوم  هوشمند و سایر فوم

فوم به کار رفته در تشک مموری فوم به گونه ای متراکم شده است که با دریافت فشار هرگونه فشاری شکل فشار وارد کننده را به خود می‌گیرد و با برداشتن فشار فوم به شکل اولیه خود بر می‌گردد. برای مثال اگر شما با کف دستتان بر روی این تشک فشار وارد نمایید، فرو رفتگی ایجاد شده به شکل دستتان بر روی فوم ایجاد می‌گردد، زمانی که دستتان را بر می‌دارید فوم به شکل اولیه خود بر می‌گردد و هیچ آثاری از فرورفتگی بر روی آن باقی نمی‌ماند. به همین علت به تشک مموری فوم، هوشمند می‌گویند. فوم هوشمند نیروی وارد شده را در یک نقطه متمرکز نمی‌کند و آن را در سطح تشک پخش می‌نماید. علاوه بر آن تشک مموری فوم هوشمند به دما حساس است. زمانی که این تشک در معرض هوای سرد قرار گیرد به سرعت سخت می‌شود، اما با برخورد بدن با مموری فوم هوشمند، این فوم دمای بدن را به خود جذب کرده و به سرعت به شکل سابق خود بر می‌گردد.

مزایای تشک مموری فوم

استفاده از تشک مموری فوم هوشمند برای بدن مزایای بسیاری در بر دارد. از آنجایی که این نوع تشک باعث ایجاد فرو رفتگی متناسب با فرم بدن انسان در تشک می‌شود، فشارهای وارده به بدن را خنثی می‌کند و باعث حفظ حالت بدن در استاندارد ترین حالت خود می‌شود. تشک مموری فوم قوس کمر را به بهترین شکل پوشش می‌دهد و مانع از خستگی افراد در طول خواب می‌گردد. علاوه بر آن پس از برخاستن فرد از روی تشک به حالت اولیه خود بر می‌گردد و دیگر اثری از فرو رفتگی بر روی آن باقی نمی‌ماند.


خرید تشک مموری فوم هوشمند

تمامی آنچه که گفته شد بیانگر داشتن یک خواب با کیفیت و عالی بر روی تشک مموری فوم هوشمند می‌باشد. با وجود گران بودن این نوع تشک نسبت به سایر انواع تشک، خرید تشک مموری فوم هوشمند برای کسانی که توانایی مالی دارند گزینه بسیار مناسبی است. آسودگی خواب بر روی این گونه تشک‌ها به گونه ای است که از صرف هزینه زیاد برای آن پشیمان نخواهید شد. این تشک قطعا ارزش هزینه زیادی که برای آن می‌شود را دارد.
توجه داشته باشید که کسانی که قادر به خرید تشک مموری فوم نیستند می‌تواند با خرید یک تشک طبی یا طبی فنری با کیفیت، از مزایای یک خواب خوب بهره ببرند.

تشک مموری فوم مناسب چه کسانی است؟

این گونه تشک‌ها و سایر محصولات خواب ساخته شده از مموری فوم هوشمند بیشتر مناسب موارد پزشکی می‌باشد. برای مثال استفاده از اینگونه لوازم خواب برای بیمارانی که مدتهای طولانی در تخت باقی می‌مانند باعث جلوگیری از فشار وارده به بدن آنها و زخم‌های بستر ناشی از عدم تحرک می‌گردد. همچنین مموری فوم هوشمند باعث کاهش درد در بیمارانی که کمردردهای مزمن یا فیبرومیالژیا دارند می‌گردد.

مجموعه ایران مترس یکی از تولیدکنندگان با سابقه در تولید و توزیع انواع تشک‌های بیمارستانی مناسب بیماران خاص می‌باشد. برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر می‌توانید با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.اکنون می توانید خرید آنلاین انجام دهید

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید