EasyDNNNews

تشک فنری

از آنجایی که نیاز است تا افراد برای اینکه بتوانند خواب راحتی داشته باشند، یک جای مناسب به هنگام خواب برای خود تهیه نمایند. خیلی از خصوصیات مربوط به تشک ها با یکدیگر متفاوت می باشد. استفاده از تشک به عنوان بخش مهمی از وضعیت خواب انسان ها را تشکیل می دهد. برای اینکه بتوانیم در بخش زیادی از تشک های یکی از بهترین ها را برای خود برگزینیم نیازاست تا در این بخش اطلاعات کافی کسب نماییم. یکی از مهم ترین بخش هایی مربوط به تشک، نوع فنری است.تشک فنری از قدیمی‌ترین و رایج ترین تشک‌‌های مورد استفاده بوده است. این تشک دارای فنرهایی در میان اسفنج تشک است که یک حالت ارتجاعی و کشسانی را در تشک ایجاد می‌کند. اینگونه تشک‌‌ها از دیرباز مناسب افراد کم وزن و جوانان بوده است. یکی از مهمترین خصوصیات تشک‌‌های فنری پخش کردن وزن افراد در سطح تشک می‌باشد، علاوه بر آن این گونه تشک‌‌ها به لحاظ قیمت نسبت به سایر تشک‌‌ها کم هزینه تر بوده به همین علت از مقبولیت بیشتری برخوردار است.  تشک فنری دارای خصوصیات مثبت و منفی می باشد که هر یک از آن ها می تواند برای شما مهم در نظر گیرد. شما می توانید در حالتی تشک خود را به صورت کلی فنری و یا طبی فنری خریداری کنید. اما آن چیزی که مهم است در ابتدا باید شرایط مربوط به خود را بسنجید. به عبارتی نیاز است تا اطلاعات کافی از وضعیت خود و همچنین مزایا و معایب هر یک از تشک ها داشته باشید تا در زمان انتخاب دچار مشکل نشوید. تشک های فنری دارای قدمت بسیار زیادی بوده و از قدیم این نوع تشک ها تولید شده است. افزایش سطح کیفیت مربوط به آن ها در گذر زمان باعث شده است تا میزان محبوبیت مربوط به آن ها نیز افزایش یابد. تشک های فنری زمانی مناسب می باشند که در حال به پشت افراد فشاری وارد نکند و از وضعیت بدن افراد را در شرایط مطلوبی قرار دهد. وظیفه مربوط به این تشک های فنری و تشک ارتوپدیک پشتیبانی از ستون فقرات و همچنین کاهش فشار وارده به این ناحیه می باشد. این فنرها در احاطه یک سری فنری قرار دارند که می تواند باعث شود تا پشت افراد دچار درد نشود. 

Image

برخي از تشک ها، طبي و فنري هستند. تشک خوب براي همه سنين است. به دليل آنکه در تشک طبي، اسفنج با دانسيته بالا و ديواره M دار وجود دارد و فنر بندي خوبي هم دارد، طول عمر تشک افزايش مي يابد و خواب آرامي هم براي استفاده کننده به ارمغان مي آورد. اما به هر حال،‌ همه علاقمند نيستند روي تشک طبي بخوابند. اگر در تشک طبي، فنر پاکتي و منفصل استفاده شده باشد يا داراي “مموري فوم دار” (براي تطابق بهتر و بيشتر تشک با بدن شما) باشد، قيمت و کيفيت متفاوت خواهد بود.

 

انواع تشک فنردار

 

تشک‌‌های فنردار تشک‌‌هایی هستند که در ساختار داخلی آنها از یک لایه فنر با روکشی از موکت و اسفنج استفاده شده است. این فنرها عاملی در ایجاد حالت نرم و کشسانی اینگونه تشک‌‌ها هستند. تشک‌‌های فنری به دو دسته تشک‌‌های فنر منفصل و تشک‌‌های فنر متصل طبقه بندی می‌شوند که هریک دارای خصوصیات خاص خود هستند. 

 تشک فنری منفصل

 یکی از مدل های تشک فنری، فنری منفصل است. تشک هایی که از این مدل فنر استفاده می کنند دارای عملکرد مناسب تری هستند و می توانند حمایت بهتری از کمر و ستون فقرات افراد در هنگام خواب داشته باشند. فنرها در داخل این تشک ها به صورت بسته هایی جدا از هم قرار می گیرند. میزان استفاده فنر بیشتر باشد باعث می شود تا کیفیت تشک نیز بالاتر رود. تشک های فنری منفصل که به فنر پاکتی نیز معروف است فنرها به صورت جدا در پاکت های جدا از هم به یک دیگر پیچیده می شوند. هر یک از این فنرهای داخل پاکت به صورت منفصل از هم کار می کنند.  به طوری که می تواند به صورت عملکردهای جدا از هم و به صورت کاملاً مناسب این موضوع را پیش ببرند. میزان در برگرفتن بدن شما توسط تشک می تواند بر روی کیفیت تشک اثرگذار باشد. زمانی که میزان اندازه مربوط به آن بیشتر باشد در این حالت می توانید از مقدار کافی فنر و همچنین مواد دیگر استفاده نمایید.تشک‌‌های فنر متصل که با نام فنر مارپیچ باز و فنر استاندارد نیز شناخته می‌شوند دارای ساختار یکپارچه ای در اتصالات فنرهای خود هستند. این ساختار یکپارچه رایج ترین نوع فنر استفاده شده در تشک خوخواب تا به امروز بوده است. تشک فنری استاندارد حدودا از 300 فنر تشکیل شده است که به شکلی در هم تنیده هستند. درجه فنریت تشک تشک تعیین کننده میزان ارتجاع فنرها خواهد بود. تشکی با معیار فنریت 12 درجه، یک تشک سفت بوده که سطحی مناسب به عنوان تشک طبی در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارد. هر چه درجه فنریت بالاتر باشد تشک نرم می‌شود. این تشک‌‌ها بیشتر مناسب کودکان تا قبل از 10 سالگی می‌باشد.

 

تشک‌‌های فنر منفصل (پاکتی)

 

تشک‌‌های فنر منفصل یا فنر جدا که با نام پاکتی شناخته می‌شوند اولین بار برای جلوگیری از کمر درد تولید شد. فنرهای تشک‌‌های فنر منفصل از نوع استیل می‌باشند که بطور جداگانه داخل پاکت قرار دارند. این فنرها به گونه ای طراحی شده اند که ایجاد تغییر در حالت هر فنر ربطی به سایر فنرها پیدا نمی‌کند و آنها را مانند تشک‌‌های فنر متصل تحت تاثیر قرار  نمی‌دهد. در تشک‌‌های فنر متصل با ایجاد تغییر در هر قسمتی از تشک در سایر نقاط نیز این تغییر را احساس خواهید کرد و به این علت خواب برای دو نفر بر روی این تشک سخت خواهد بود زیرا بی قراری و حرکت یکی از افراد باعث تاثیر در خواب فرد دیگر نیز می‌شود.

تشک‌‌های فنر متصل برای برطرف کردن مشکل تاثیر خواب دو نفر بر روی یک تشک ایجاد گردید و علاوه بر آن این فنرها باعث ایجاد فرو رفتگی در قسمت‌‌هایی از بدن که وزن بیشتری را تحمل می‌کنند مانند سرشانه و باسن می‌شود که به ایجاد خواب بهتر در افراد کمک بسیاری می‌کند. تشک فنر منفصل با توجه به تعداد فنرها طبقه بندی می‌شوند. هر چه تعداد فنرها بیشتر باشد به همان میزان نیز پشتیبانی  بهتری از بدن فراهم خواهد نمود. تعداد این فنرها بین 600 تا 5000 فنر متغییر است. عمر مفید یک تشک فنر متصل بین 7 الی 10 سال می‌باشد. تشک‌‌های فنر منفصل بسیاری در ایران تولید می‌شود. شرکت‌‌های سازنده با ایجاد تغییراتی در ساختار فنرهای منفصل سعی نموده اند که رضایت بیشتری در مخاطبان خود ایجاد نمایند.

مزایای تشک فنر منفصل

 

تشک‌‌های فنر متصل مزایای زیادی برای افراد دارند که مهمترین آنها پشتیبانی بهتر از فرم بدن و حفظ سلامتی ستون فقرات می‌باشد. این تشک‌‌ها مناسب تخت‌‌های دونفره است و کسانی که از آن استفاده می‌کنند به دلیل تفاوت زیاد در وزن دچار مشکل نخواهند شد.

تشک فنری خوشخواب

 تشک های خوشخواب دارای ویژگی های مختلفی می باشد که یکی از آن ها فنری بودن خوشخواب است. در تشک فنری خوشخواب شما باید دارای راحتی بسیار مناسبی باشید. در حالی که تشک فنری خوشخواب به منظور خواب راحت و ایجاد شرایط مطلوب برای کمر و شانه ها می باشد در صورتی می توان استراحت مناسبی داشت که در زمان خواب شما در فضای مطلوبی دراز کشیده باشید. وجود یک بستر نرم و راحت می تواند بهترین گزینه برای خواب باشد. این تشک ها باید دارای فضای مناسبی باشند تا بتوانید در آن فضا خواب راحتی داشته باشید باید این موضوع را به راحتی درک کنید که اندازه تشک ها باید به صورت مناسب و هم اندازه با شکل بدن شما باشد تا در قسمت هایی بدن شما خارج از آن تشک قرار نگیرد. 
از دیگر موضوعات مربوط به تشک فنری خوشخواب توجه به کیفیت فنر آن می باشد. اگر دو نفر بر روی یک تشک خوابیدن حرکت یکی باعث ناراحتی دیگری و از خواب بیدار شدن نشود. 

تشک فنری یک نفره

تشک فنری از سال ها قبل دارای تنوع بسیاری بوده و طرفداران زیادی نیز در این بخش ترجیح می دهند تا از این تشک ها استفاده کنند. تشک های فنری تک نفره دارای تنوع زیادی است که هر یک از آن ها می تواند برای افراد مصرف کننده جالب و بهترین گزینه باشد. از طرفی دیگر نیز با توجه به تنوع محصولات در این نوع تشک ها، شما می توانید در بازه بزرگی قیمت های متنوعی را در نظر بگیرید. قیمت های مربوط به تشک فنری یک نفره در بازه قیمتی زیادی جای می گیرد. میزان نرمی و ارتجاعی بودن ناشی از استفاده فنر نیز با توجه به کیفیت آن ها می تواند دارای شرایط متفاوتی باشد. هر یک از آن ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند که می تواند بر روی انتخاب شما تأثیرگذاری داشته باشد. پس در هنگام انتخاب سعی کنید قیمت را براساس میزان کیفیت آن مورد بررسی قرار دهید. البته در مدل های جدید نیز شما می توانید به صورت طبی و فنری نیز این تشک ها را خریداری نمایید.

 

تشک فنری دو نفره

 

از رایج ترین تشک های دو نفره ای که در بازار و مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، تشک های دو نفره فنری است. حس خوب استفاده از تشک های دو نفره فنری احساس رضایت بسیاری از افراد را بیان می کند. در حالی که می توانید در استفاده از آن حس راحتی و همچنین خواب مناسب را داشته باشید و برای خرید آن نیز هزینه خیلی زیادی انجام ندهید، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این تشک میزان گرمی زیادی حس نمی شود و می توانید جریان هوا را در آن احساس کنید. 

لازم به ذکر است این تشک‌‌ها سنگین تر از سایر تشک‌‌ها می‌باشد به همین علت جا به جایی و حرکت دادن آن سخت تر خواهد بود. شرکت تولیدی ایران مترس با سالها تجربه در زمینه ساخت انواع تشک مناسب برای بیمارستان‌ها، هتل‌ها، اتاق خواب و ... یکی از تولیدکنندگان پیشگام در امر تهیه و توزیع تشک است. شما می‌توانید در رابطه با خرید تشک خوشخواب هرگونه راهنمایی و مشاوره ای را از ایران مترس بخواهید.

 

 

مطالب پیشنهادی : 

تشک فنری

تشک رویا

تشک یونیک

تشک دکتر شولز

تشک مموری فوم

باکس تخت خواب

بالش مموری فوم

بالش خوشخواب

لحاف و محافظ خوشخواب

تشک رویال

تشک برن

تشک زست

تشک داتیس

تشک زنیت

تشک اکسون

تشک ویستر

تشک تن آسای

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید